Historický brokát 160 51056 ANANAS černá

Tento krásný brokát byl velmi oblíbený od 15. století a dodnes se hojně používá pro šití historických kostýmů i dekoraci interiérů.

Ananas je také považován za symbol anglických amerických kolonií. A věřte tomu nebo ne, ananas se v té době stal symbolem společenské třídy a pohostinnosti. Vzestup ananasu jako symbolu pohostinnosti v koloniálních časech bezpochyby přišel kvůli své vzácnosti.

R5680/109 černá osnova - černá/zlatá

Položka byla vyprodána…
Na dotaz
Kód: M0000427
1 350 Kč / m 1 350 Kč / 1 m
Kategorie: Brokáty
Barva: zlatá
Barva osnovy: černá
Historické období: 15.století
Materiálové složení: bavlna/viskóza/kovové vlákno
Motiv/vzor: ananas, florální
Výrobce: HEDVA ČESKÝ BROKÁT
Kolekce: BLACK&GOLD
Gramáž: 260 g/m2
šíře: 160 cm
Materiálové složení: 49% bavlna/19% acetát/32% Lurex
Položka byla vyprodána…

Brokátové látky jsou oblíbené pro svou nádhernou ornamentiku a složité vzory. Mezi nejkrásnější a nejpopulárnější motivy patří bezesporu ananas. Tento exotický ovocný druh se stal symbolem luxusu a bohatství již v 15. století, kdy byl velmi vzácný a obtížně dostupný. V té době se ananas stal oblíbeným motivem v uměleckých dílech, zahrnujících i brokátové látky.

Brokáty s ananasovým motivem se staly populárními zejména v období baroka a rokoka, kdy byla móda velmi důležitou součástí života šlechty a aristokracie. Tyto látky se používaly pro výrobu luxusních oděvů a dekorativních předmětů, jako jsou závěsy, ubrusy a polštáře.

Ananasové motivy byly často zdobeny drobnými květinovými vzory, listy a větvičkami, aby byly ještě krásnější a sofistikovanější. V průběhu času se ananasový motiv stal jedním z nejtradičnějších a nejikoničtějších vzorů v historii brokátů.

Dnes jsou brokáty s ananasovým motivem stále oblíbeným materiálem v haute couture a jsou používány pro výrobu luxusních oděvů a doplňků. Tyto látky jsou také populární mezi sběrateli uměleckých děl a historických předmětů. Brokáty s ananasovým motivem jsou skvělou volbou pro ty, kteří hledají nádhernou látku s historickým významem a bohatou ornamentikou.

Ošetřovací symboly:

BROKÁT_BAVLNA_VISKOZA_50749

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu