Ondrin 160 folk brocade FORGET-ME-NOT FLOWER purple | 534
Code: MH002966Related products
Product detailed description
The pattern of the FORGET-ME-NOT FLOWER flower is a symbol of eternal love, tenderness, remembrance, and devotion. FORGET-ME-NOT FLOWER s, often also referred to as violets, are flowers associated with romance. Their delicate blossoms with five petals radiate peace and harmony.
Additional parameters
| Category: | Folk brocades |
|---|---|
| Pattern color: | White, Green |
| Warp color: | Purple |
| Pattern/Motif: | Forget-me-nots |
| Type of brocade: | Ondrin |
| Material composition: | 100% viscose |
| Width: | 160 cm |
| Weight: | 196 g/m² |
| Care symbols: | symboly2 |
| Weight: | 196 g/m2 |
| Width: | 160 cm |
Product rating
Be the first who will post an article to this item!
