Folklore scarf Ondrin VSh 76x76 ROSE AND TULIP pastel
Code: 18101079Related products
Product detailed description
The motif of the rose and tulip combines the charm of two iconic flowers into a unique pattern. While the rose symbolizes love, passion, and beauty, the tulip brings freshness, joy, and perfection to this composition.
Costume brocade - a unique textile material with woven floral patterns. A wide range of color variations, some complemented by woven rexor. Costume brocade is produced for specific regions for the production of national costumes, costume skirts, aprons, and other costume components.
Additional parameters
| Category: | Scarves |
|---|---|
| Flower color: | Blue |
| Warp color: | Pastel |
| Pattern/Motif: | Rose and tulip |
| Type of brocade: | Ondrin |
| Material composition: | 100% viscose |
| Dimensions: | 80x80 cm |
| Weight: | 196 g/m² |
| Type: | Ondrin |
| Care symbols: | symboly2 |
| gramáž: | 198 g/m2 |
| Materiálové složení: | 100% viskóza |
Product rating
Be the first who will post an article to this item!
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
1 rating
5
4
3
2
1
Leave a rating
List of ratings
| Manufacturing company : | HEDVA ČESKÝ BROKÁT, s.r.o. |
|---|---|
| Address : | Opavská 463/23, 795 01 Rýmařov |
| E-mail : | eshop@hedvabrokat.cz |
