Ondryps 160 folk brocade LILY OF THE VALLEY multicolored | 45
Code: MH001036Related products
Product detailed description
folk brocade with a motif of lily of the valley is a highly aesthetic material that adorns traditional folks with delicate and romantic patterns. Lily of the valley, with its characteristically beautiful flower, brings a touch of natural beauty and freshness to the design. This motif is often associated with elegance and purity.
folk brocade - a unique textile material with woven floral patterns. A wide range of color variations, some complemented by woven rexor. folk brocade is produced for specific regions for the production of national folks, folk skirts, aprons, and other folk components.
Additional parameters
| Category: | Folk brocades |
|---|---|
| Pattern color: | Multicoloured |
| Warp color: | Multicoloured |
| Pattern/Motif: | Meadow flowers |
| Type of brocade: | Ondryps |
| Material composition: | 100% viscose |
| Width: | 160 cm |
| Weight: | 179 g/m² |
| Location: | Chodsko |
| Care symbols: | symboly2 |
| Gramáž: | 179 g/m2 |
| šíře: | 160 cm |
| Materiálové složení: | 100% viskóza |
Product rating
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
1 rating
5
4
3
2
1
Leave a rating
List of ratings
| Manufacturing company : | HEDVA ČESKÝ BROKÁT, s.r.o. |
|---|---|
| Address : | Opavská 463/23, 795 01 Rýmařov |
| E-mail : | eshop@hedvabrokat.cz |
