Vánoční objednávky. Vážení zákazníci, chcete-li mít jistotu, že své vánoční dárky dostanete do Vánoc, doporučujeme objednat nejpozději do 15.12. 2019. Objednávky přijaté 19.12 budou ještě expedovány 20.12. ale bez záruky doručení do vánoc. Později přijaté objednávky budou expedovány po Novém roce od 6.1. 2020 opět denně.

Halloween

 

"Trick or Treat"

 

Americký svátek?

Omyl! Halloween sice u nás stále ještě není zcela běžný, ale postupně se "zabydluje". My jsme se na něj i letos poctivě připravili. Naší tématickou kolekcí si vyzdobíte byt i sebe. Prostřete si stůl stylově v oranžových barvách s „hrůzostrašnou“ černou výšivkou.

 

 Děti jej milují kvůli vykoledovaným sladkostem, převlekům a průvodu, zatímco dospělí mohou trávit večer vyprávěním strašidelných příběhů a sledováním hororů.

Chystáte-li se do zmíněného průvodu, oblečte si tématické triko s výšivkou a nezapomeňte na vak, do kterého si schováte své vykoledované sladkosti.

 

 HALLOWEENPA080089  HALLOWEENPA080094

 

Jak to vlastně všechno vzniklo?

V prvé řadě jde o keltský nikoli americký svátek, který je „na domácí půdě" především v Anglii, Austrálii a dalších anglosaských zemích.  Do Ameriky jej zatáhli  irští přistěhovalci v 19. století. Svátek připadá vždy na 31. října. V počátcích tohoto svátku, v 16. století, bylo zvykem chodit v kostýmech od domu k domu a výměnou za básničku či koledu vybírat potraviny.

Proč kostýmy? Lidé věřili, že se v tento den prolínají světy mrtvých a živých a tak se maskovali před zlými duchy do různých převleků, aby měli od neživých zlých duší klid.

 HALLOWEENPA0800355

 

Hlavními motivy jsou:

- Vydlabané dýně, jež se nazývají Jack-o'-lantern, čím strašidelnější obličej se vydlabal, tím lépe odháněl od obydlí zlé duchy.

- Čarodějnice dle pověr doprovázejí na cestách zlé duchy. Lidé se jich báli a věřili, že o Halloweenu mají největší moc.

- Černá kočka byla ve středověku vnímána jako mazlíček čarodějnic.

 

 

Zamilovali jste si motiv dýní na podzim?

Dozdobte svůj byt polštáři, ubrusy, kapsičkami a dalšími skvělými výrobky právě s motivem oblíbených dýní, které najdete v naší dýňové kolekci.

 

odaska_dyne_oranzova_P9110164

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.