Prodejna Praha

Prodejna nákrčníků neboli kravat a motýlků má v Praze více než stoletou tradici. V ulici Na Příkopě měla svůj obchůdek firma Edgerer&Masarek, která jej v roce 1929 nechala vybavit vestavěným nábytkem ve stylu Art-Deco. Tento originální nábytek se zásuvkami na uložení kravat si v současnosti můžete prohlédnout v rámci prohlídek (vedených Městským muzeem Rýmařov) v sídle naší firmy na Opavské ulici v Rýmařově.
 
V rámci poválečného uspořádání se pražská prodejna kravat dostala pod správu rýmařovské textilky, kde se kravaty po celou dobu tkaly i šily a je tomu tak dodnes.
 
Prodejna kravat Na Příkopě je něco, co tady bylo tak nějak odjakživa. Proto nás velice mrzí, že musíme tuto dlouholetou tradici přerušit. 19.8.2022 bude bohužel pražská prodejna nabízet své zboží naposledy, poté dojde k jejímu definitivnímu uzavření.
 
Pokud jste měli naši prodejnu rádi a chodili jste sem nakupovat, pak vám můžeme nabídnout malé "bolestné" v podobě pozvání na prohlídku dřevěného mobiliáře, který byl ministerstvem kultury prohlášen za kulturní památku a také tyto stránky, kam postupně vložíme celou škálu zboží z pražské prodejny.
 
První kousky již jsou zde...
 
 
 
 
 

 

 

Stránka 1 z 24 - 426 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 24 - 426 položek celkem