Jak poskládat kapesníček

Složit kapesníček se může na první pohled něky zdát jako pěkný oříšek, ale není se čeho bát. Zde jsme pro vás připravily základní styly jak takový kapesníček poskládat.

 Víte všechno o kapesníčku?

PRAVIDLA SKLÁDÁNÍ KAPESNÍČKU DO SAKA

Není mnoho pravidel, jak nosit kapesníček do saka, proto způsoby, které jsme vám výše ukázaly, lze brát i jen jako kreativní inspiraci a není nutné vše přesně dodržet. Záleží jen na vás, můžete si vytvořit svůj vlastní styl skládání kapesníčku. Nicméně, doporučujeme, abyste nevolili stejný vzor jak na vaší kravatě/motýlku, tak na kapesníčku do saka. Vypadá to až příliš strojeně. Raději doporučujeme experimentovat s barvami, nebojte se ani kombinovat vzory.

Pokud hledáte pár způsobů skládání kapesníčků pro začátečníky, doporučujeme Prezidentský nebo Jeden růžek ven. Pokud hledáte něco ležérnějšího a rychlého, pak doporučujeme Nadýchaný styl. Hledáte něco náročnějšího? Vyzkoušejte nebo 3 růžky ven.

 

  • ELEGANTNÍ

Tento způsob je jeden z nejjednodušších a nejefektnějších. Naprostý základ je takto složený bílý bavlněný/hedvábný kapesník v černém saku na večerní příležitosti. Obecně se dá říci, že tento styl působí nejelegantněji a nejčistěji než ostatní styly.

 

jak_poskladat_elegantn_1 jak_poskladat_elegantn_2

 

  • TROJÚHELNÍKY

Kapesníček se dá skládat i do různých geometrických vzorů, z nichž jeden trojúhelník je ten nejjednodušší. Kapesníček se dá skládat i do dvou, tří i čtyř trojúhelníků, což už jsou pokročilé způsoby.

 

  •  Jeden růžek ven

jak_poskladat_trojuhelnik_1 jak_poskladat_trojuhelnik_2

 

  •  Tři růžky ven

jak_poskladat_spice_1 jak_poskladat_spice_2A

 

  • CÍPY NAHORU

Cípy na horu je uvolněný styl, není třeba nijak skládat, stačí uchytit za střed a cípem nahuru vložit do kapsičky.

 

  • Tři okvětní lístky

jak_poskladat_cipy _na_horu_1 jak_poskladat_cípy_na_horu_2

 

  • Dva lístky

jak_poskladat_cípy_na_horu_5 jak_poskladat_cípy_na_horu_6

 

  • UVOLNĚNÝ

Uvolněný styl je jeden z velmi oblíbených. Je velice jednoduchý, kapesník nemusíte nijak složitě skládat, a přesto vypadá relativně uhlazeně.

 

jak_poskladat_vejir_1 jak_poskladat_vejir_2

 

Zpět do obchodu