Vážení zákazníci, ve dnech 22. 7. - 2.8. 2019 čerpá naše firma celozávodní dovolenou, proto bude provoz e-shopu omezen. Objednávky přijaté do půlnoci 24. 7. 2019 budou expedovány 26.7. 2019. Později přijaté objednávky budou expedovány po ukončení dovolené 5.8. 2019. Od tohota data opět denně.

Expozice textilu

Expozice

Opět se bude otevírat expozice textilu, jehož součástí je i historický nábytek, který byl prohlášen za kulturní památku v roce 2011.

Kdy? 1.5. 2018.

Kde? V Rýmařově, na ulici Opavská 23, v prostorách naší firmy HEDVA ČESKÝ BROKÁT.

 

Historie nábytku

Jedná se o vysoce kvalitní interiér, ve stylu Art Deco z pražské prodejny nákrčníků, kam byl zakoupen roku 1926 firmou Edgerer a Masarek. Nábytek se snad zázrakem uchoval celistvý, když nepodlehl údajnému požáru v  totalitní době.

 

Podobně vybavených prodejen nebylo v Praze mnoho a ještě méně se jich zachovalo. V současnosti je podobné historické zařízení prodejny kravat bez obdoby.

 

  • Tvoří jej tři samostatné skříně v délce 2,5 m s prosklenými dvířky, pod nimiž se nachází nízké zásuvky s širokými úchyty, po stranách jsou rámovány ženskými reliéfními pobronzovanými figurami. Architekt ani řezbář reliéfů není znám.

   

                          

 

Pult (ořechová dýha, sklo)

  • Dolní část dvoudílného pultu, ve tvaru písmene U, je neorokoková s šesti esovitě prohnutými nohami na každém kusu.

 

Popelník (bílá mosaz)

  • Kuželovitá nádoba na nožkách, v níž je vytvořen žlábek na odložení cigarety.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.